Vyšší dimenze lokality

Šumavské horské apartmány byly postaveny v samém srdci Šumavy, v obci Železná Ruda – Špičák. UNESCO prohlásilo tuto oblast za biologickou rezervaci již v roce 1990. Krásná horská lokalita umístěná téměř u sjezdovky Skiareálu Špičák, který patří mezi nejlépe hodnocená zimní střediska u nás.

tagasd

Panenská příroda, čístý vzduch a klid

Šumavský Dvůr je unikátní příležitost, jak si užít krásy Šumavy v celém jejím bohatství a je také jistotou dobré investice, kterou ocení i další generace. UNESCO prohlásilo tuto oblast za biologickou rezervaci již v roce 1990 a I Vy můžete žít zde v „Zeleném srdci Evropy“, části Šumavského národního přírodního parku obklopeni panenskou přírodou a vyjímečným mikroklimatem.

tagasd

V nadmořské výšce 1000 m n.m.

Z nadmořské výšky více něž 1000 m n.m. se Vám naskytne neopakovatelný výhled na vrcholky hor a díky této výšce také zažijete více slunečných dnů. Šumavský Dvůr se nachází v oblasti s nějvětším množstvím sněhu v republice, díky čemuž si bohatě užijete lyžování a běžkování. Fanouškům houbaření prozradíme, že plné košíky budou přinášet nejen z dalekého okolí ale již bezprostřední blízkosti domu.

tagasd

Sportovní zima

Z domu to budete mít na sjezdovku pouhých 100 m - můžete si tedy nasadit lyže hned u dveří! Pokud budete chtít poznat sníh i jinde, nabízí se Vám 5 min jízdy vzdálený skiareálŠpičák s nejprudší sjezdovkou v ČR (Šance) či 20 min vzdálený špičkově vybavený německý areál Velký Javor (Grosser Arber, nejvyšší vrchol Šumavy 1456m), kam dojedete za pouhých 20min. Běžkaři jistě ocení, že v okolí Železné Rudy najdou na 100 km běžeckých stop, na kterých najdou dobré podmínky jak pokročílí běžkaři, tak začátečníci a děti. V oblasti je již schválen další rozvoj a výstavba sjezdovek - těšíme se!

tagasd

Pohodlný příjezd až k domu

Na Šumavský Dvůr se dostanete pohodlně po dálnici a široké cestě za 2h z Prahy a z Plzně pouhá 1h. A žádné zácpy! Přijedete pohodlně až k domu do krytých garáží po nové silnici, kterou jsme pro Vás vybudovali.

tagasd

Sportovní léto

Železnorudsko není pouze rájem pro vyznavače zimních sportů; díky své velmi výhodné poloze nedaleko hranic s Německem představuje skvělé místo pro poznávání Šumavy a Bavorského lesa. Šumava nabízí kromě množství pěších turistických tras500 km značených cyklotras a další množství cest vhodných pro jízdu na kole. Nakonec můžete po sportu relaxovat ve vlastním wellness v domě I. a II. etapy.

tagasd

Na skok do Německa

Pokud se klidu a obdivu přírodních krás nasytíte, můžete využít dosahu obce Železná Ruda či si odskočit za 5 min do Německa; máte tedy špičkový servis a kulturní vyžití na dosah (např. lázně, gastronomii, wellness, aquaparky, lanová centra, atd.). V neposlední řadě můžeme doporučit nakupování v nedalekém Mnichově!

tagasd

Kulturní Šumava

Šumava nabízí také mnoho kulturních akcí. V mnoha městech se konají pravidelné tradiční jarmarky s ukázkami středověkých řemesel, můžete navštívit akce jako je dobývání hradů, vystoupení sokolníků, folklorní festivaly (přímo v Železné Rudě se konají jednou ročně Železnorudské slavnosti), ale i mnoho letních hudebních festivalů s bohatým koncertním a divadelním programem.

tagasd

Pozoruhodnosti

Šumava a Železnorudsko obzvlášť je velmi bohaté na kulturní památky i přírodní zajímavosti. Můžete zde navštívit mnoho hradů (např. Přimdu, Rábí), zámků (např. Kozel, Chudenice), kostelů a klášterů (např. světově unikátní kostel v Dobré Vodě), řadu hradišť a pohřebišť nebo zachovalých sklářských dílen, stejně jako muzea a galerie (např. Chodský hrad v Domažlicích, galerie na zámku Klenová) a dalších zajímavostí (např. kasematy nebo barokní lékárna v Klatovech). Z přírodních krás se nabízí blízké Čertovo a Černé jezero, nekonečné množství typických jezerních slatí či nedaleký pramen Vltavy.

Zajímavosti

Zajímá Vás, co zajímavého se děje na Šumavě právě teď? Pro další tipy sledujte například tyto stránky:

GPS souřadnice: 49°10'10.520"N, 13°14'5.210"E